Słownik PIS

Drukuj

Każdy, kto obserwuje działania polityków partii rządzącej, widzi jak PIS manipuluje słowami. Tworzy słowa klucze, które regularnie powtarza w swoich przekazach. Jak manipuluje językiem polskim, wykorzystując go jako narzędzie oszustwa.

Robi to, tak jak przywódcy czasów PRL, mówiący o zaplutych karłach reakcji.

Ostatnia uchwała przyjęta przez Sejm głosami PIS mówiła wiele o suwerenności, ale gdy PIS mówi suwerenność Polski, należy zrozumieć to jak  izolację Polski na arenie międzynarodowej. Bo do tego sprowadzają się dążenia PIS. Czy suwerennością jest oddawanie losu Polski w ręce Orbana w sprawie ewentualnych sankcji w Komisji Europejskiej?

Patriotyzm, to często w wykonaniu PIS nacjonalizm i lęk przed obcymi. Niechęć do wspólnych wartości Unii Europejskiej jak demokracja liberalna czy tolerancja. Patriotyzm przynależy się wg większości tylko jednej słusznej grupie politycznej, czyli PIS. Stąd oskarżenia opozycji o brak patriotyzmu, o donoszenie za granicę, o radość ze złych dla Polski informacji.

Gdy PIS mówi o ustawie naprawczej, każdy z nas powinien wiedzieć, że PIS ma zamiar coś popsuć. Dwie ustawy naprawcze o Trybunale Konstytucyjnym omal nie sparaliżowały go ostatecznie . Jeśli słyszymy o kolejnej ustawie naprawczej do naprawczej, to powinniśmy się zastanowić, co PIS chce w niej ukryć.

Anarchia sądów w przemówieniu Prezesa, to nic innego jak pogarda dla niezależność władzy sądowniczej.

Establishment, to pogardliwe określenie wszystkich tych, którzy nie wierzą w objawioną prawdę PIS. Tych, którzy są dumni z ostatnich 26 lat Polski. Z pozycji Polski w UE i NATO. Tych, którzy tworzyli sukces gospodarczy Polski, a także dziennikarzy, menadżerów, naukowców czy prawników. Wszystkich, którzy nie wierzą w nieomylność Prezesa. Tych drugiego sortu, komunistów i złodziei. 

Prawda smoleńska, to tak naprawdę nic innego jak kłamstwo w imię utrzymania wiary wyznawców PIS. To manipulacje Macierewicza, to zakłamywanie faktów, a nawet zamiana słów zginął na poległ.

Niezależna prasa, niezależne media to dla PIS propagandowa tuba kreująca równoległą rzeczywistość jak w Wiadomościach Jacka Kurskiego. Te Wiadomości są na miarę Dziennika z czasów stanu wojennego.

Ostatni audyt stanu państwa okazał się niczym innym tylko donosem pełnym półprawd, który już nigdy nie pozwoli w pełni krytycznie ocenić 8 lat rządów PO-PSL.

Jeśli dodamy dobrą zmianę, która okazała się koszmarem sennym, stającym się rzeczywistością, to warto przypomnieć słowa poematu Kwiaty Polskie Juliusza Tuwima:

Lecz nade wszystko – słowom naszym,

Zmienionym chytrze przez krętaczy,

Jedyność przywróć i prawdziwość:

Niech prawo zawsze prawo znaczy,

A sprawiedliwość – sprawiedliwość.

Czytaj również
  • Wasted

    Czy mam rozumieć, że Pani zdaniem nacjonalizm, którym definiuje Pani „PISowski patriotyzm” jest zły ?

    Mówiąc o wartościach Unii Europejskiej jaką tolerancję ma Pani na myśli? Tolerancję do multikulti, homoseksualizmu, czy może do imigrantów i wojującego islamu? Jeśli trafiłem chociaż jednym przykładem to zdecydowanie popieram ten „PISowski patriotyzm”.